Til hovedsiden
  Vi gir deg lokalnytt!  fredag 03. sep 2010
Send oss dine tips!
 

  FØRSTESIDEN

   NYTT


Nyheter
Sport
Kultur
Lokale
Forsvar
Leder
Reportasje
Ytringer
Finn nyhet:

   AKTUELT
Været
Web-TV
Si din meining (SMS)
Fotoarkiv
 
   MARKEDSPLASSEN
Send inn annonse
Send inn bursdagshilsen

   NYE TROMS
Annonser
Ansatte
Kontakt
Om Nye Troms
 
Tegn abonnement!

   ANNET
Lenker
Tips oss
   
  Utviklet av InBusiness AS


Frykter gradsdepresjon

Av Morten Kasbergsen
,  04.03.10


MÅLSELV: Tusen yrkesbefals- stillinger kan bli justert ned en grad. – Det vil være en motivasjonsdreper, mener Pål B. Nygaard i Norges offisersforbund.

PÅ KRIGSSTIEN: Områdetillitsvalgt Pål B. Nygaard i Norges offisersforbund. (Arkivfoto)
I siste nummer av Befalsbladet tar Nygaard, som er områdetillitsvalgt i Troms og Finnmark, et kraftig oppgjør med det som på militærspråket kalles gradsparitet. For ei tid tilbake nedsatte Forsvarsstaben ei arbeidsgruppe som skulle vurdere justeringer i gradsnivået blant yrkesbefalet. Det er over 7300 yrkesbefalsstillinger i Forsvaret. Av disse mener arbeidsgruppa at over 1200 stillinger kan være gjenstand for gradsjustering – enten opp eller ned.

– I all hovedsak er det snakk om nedjusteringer i gradsnivå på stillinger. Forslaget går ut på å nedjustere om lag tusen stillinger og å justere opp et par hundre stillinger, sier Nygaard.

Les mer i torsdagens papirutgave


Tips en venn om denne nyheten.
Til:    Fra:   

« Tilbake


 MENINGSMÅLING

Er bygdedyret sterkt der du bor?
Ja
Nei
Svar til nå: 125
Ja: 57.60%
Nei: 42.40%