Til hovedsiden
  Vi gir deg lokalnytt!  lørdag 25. mai 2013
Send oss dine tips!
 

  FØRSTESIDEN

   NYTT


Nyheter
Sport
Kultur
Lokale
Forsvar
Leder
Reportasje
Bil og motor
Finn nyhet:

   AKTUELT
Været
Si din meining (SMS)
Fotoarkiv
 
   MARKEDSPLASSEN
Send inn annonse
Send inn bursdagshilsen

   NYE TROMS
Annonser
Ansatte
Kontakt
Om Nye Troms
 
Tegn abonnement!

   ANNET
Lenker
Tips oss
   
  Utviklet av InBusiness AS


Pristine på hjemmebane

Av Vera Lill Bjørkhaug
,  30.08.11


MÅLSELVFOSSEN: Langt de fleste var kommet til Målselvfossen lørdag for å høre og se Pristine. I fjor ble bandet kåret til norgesmestere i blues under Notodden Bluesfestival med sin 70-tallsinspirerte bluesrock.

YPPERSTE-PRISTINNEN: Heidi Solheim ga i likhet med resten av bandet, alt på scenen.
Pristine har nettopp sluppet sin nye plate «Detoxing».
La det være sagt: Pristine er ikke «Heidi Solheim Band». Selv om hun står støtt i midten og skaper et helt spesielt uttrykk med sin råe vokal og sceneopptreden, framstår bandet i høyeste grad som en enhet. Der hver og en bokstavelig talt gis spillerom. Og sammen skaper de noe særegent, de gir hverandre plass og utviser en raushet som forplanter seg ut til publikum, som liker det de både hører og ser. Pristine viste en utrolig spilleglede på scenen, og som Heidi Solheim utbrøt mot slutten av konserten:
– Det e så deilig å være her. E bli’ glad i dokker aille sammen snart!

Knakende godt liveband
Det har gått noen år siden fyrverkeriet Solheim som nervøs og debuterende attenåring sto på den samme scenen på Målselvfossen. Derfor syntes hun det var spesielt stort å være tilbake og spille for et entusiastisk publikum under festivalen denne helga, og var strålende fornøyd med mottakelsen.

Les mer i dagens Nye Troms.


Tips en venn om denne nyheten.
Til:    Fra:   

« Tilbake


 MENINGSMÅLING

Ekstrem vårflom har igjen ført til store ødeleggelser i landet vårt. Tror du det skyldes menneskeskapt klimaendring?
Ja
Nei
Svar til nå: 42
Ja: 26.19%
Nei: 73.81%